VINAŘSTVÍ MÁDL, Velké Bílovice

Velkopavlovická podoblast

Ikonické rodinné vinařství střední velikosti s roční produkcí 250 tis. litrů. Vinařství, které je výkladní skříní moderní domácí vinařské historie po roce 1989 a ukázka vinařského úspěchu, umu a vinohradnické modrosti.

 

Vlajkovou lodí vinařství jsou z bílých vín odrůdy Sauvignon a Rulandské, které patří opravdu ke špičce domácí produkce a vinařství je produkuje hned v několika stylech a provedeních – suchá, polosuchá, ba rrique, sur lie atd. U modrých odrůd a červených vín se vinařství zaměřuje na tradiční a osvědčené domácí odrůdy a mezi nejčastěji žádané patří dnes již ikonická „Mádlova Frankovka“.

Špičková vína s jasným odrůdovým charakterem a typicitou Velkopavlovické podoblasti, která se díky svému charakteru a senzorickému projevu profilují převážně v gastronomii.

Kvalitu vin a vinařství, úspěch a vysokou odbornou schopnost oceňují i další domácí vinařství a v roce 2011 ocenili vinařství titulem Vinařství roku! Mádl se tak zařadil do velice úzkého a vybraného kruhu domácích vinařství, kteří se tímto oceněním mohou chlubit.